Historia

VauPe Sp. z o.o. powstała w roku 1991 i od początku specjalizowała się w produkcji segregatorów, teczek oraz pojemników archiwizacyjnych. W roku 2007 siedziba firmy wraz z zakładem produkcyjnym zostały przeniesione do zabytkowego, odrestaurowanego budynku przedwojennej cegielni, gdzie stworzono bardzo dobre warunki do rozwoju technologicznego firmy.

Historia cegielni

Początek przedsiębiorstwa sięga końca XIX wieku. Właścicielem  cegielni był Niemiec Albert Medzega.
W 1900 r. dodatkowo pobudował stolarnię i tartak. Cegielnia należała do największych i najnowocześniejszych zakładów tego typu w kraju.

Współczesność:

  W 2007 roku, nowy właściciel budynku cegielni, Wiesław Pacholski (zdjęcie po lewej) kompleksowo  odrestaurował budynek i stworzył w nim nowoczesną linię montażową do produkcji segregatorów. Wysoki    standard wyrobów został potwierdzony tytułem JAKOŚC ROKU 2009 - 2013. 

 Nagroda Bydgoski Feniks

  W 2007 roku firma VauPe otrzymała nagrodę "Bydgoskiego Feniksa" za najlepiej odrestaurowany obiekt    przemysłowy. Prace zostały wykonane w szerszym wymiarze niż wymagał tego Miejski Konserwator Zabytków:

 

  • obróbki blacharskie zostały wykonane z miedzi szlachetnej
  • odrestaurowane zostało 70% elewacji
  • wymieniono więźbę dachową
  • naprawiono wieżę - położono ceramiczną dachówkę karpiówkę i zainstalowano zegar
  • komin, któremu groziła katastrofa budowlana został wyremontowany 

Fakty

VauPe Sp. z o.o. to wiodący producent kompleksowych rozwiązań w zakresie archiwizacji dokumentów. Już ponad 20 lat spółka dostarcza na rynek produkty o wszechstronnej funkcjonalności, perfekcyjnej jakości wykonania, wysokiej trwałości oraz innowacyjnym wzornictwie. VauPe specjalizuje się w produkcji segregatorów, pojemników i pudeł archiwizacyjnych oraz teczek do przenoszenia i przechowywania dokumentów.

 

powrót ::